rahbari
آرشیو خبر

اخبار و اطلاعیه ها

1402/12/1
دکتر مسعودی:

بورس‌های دانشجویی به ساماندهی دانشجویان در رشته‌های مختلف بر اساس نیازهای بازار کار و اقتصاد کشور می‌پردازد

مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان گفت: بورس‌های دانشجویی به ساماندهی دانشجویان در رشته‌های مختلف بر اساس نیازهای بازار کار و اقتصاد کشور می‌پردازد

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به نقل از دانشگاه یاسوج، جلسه معرفی انواع بورس هیات علمی و دانشجویی در سامانه یکپارچه بورس با حضور دکتر محمد محمدی مسعودی مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان، دکتر بهادر کرمی رئیس دانشگاه یاسوج و دیگر رؤسا و معاونین دانشگاه‌های استان در سالن جلسات حوزه ریاست این دانشگاه برگزار شد.

در این نشست دکترمحمدی مسعودی مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان با پرداختن به عدم توازن دانش آموزان در رشته‌های تحصیلی و سپس عدم توازن در ورودی دانشگاه‌ها، به موضوع ضرورت ساماندهی دانشجویان در رشته‌های مختلف بر اساس نیازهای بازار کار و اقتصاد کشور اشاره نمود.

وی در ادامه به تشریح آخرین تغییرات قوانین و آئین‌نامه‌های بورس دانشجویی و هیئت علمی بر اساس مطالعات و بررسی دقیق تجربیات کشورهای مختلف در سازمان بورس دانشجویان پرداختند.

در ادامه این جلسه رئیس دانشگاه یاسوج ضمن خیرمقدم به حاضرین و تبریک اعیاد شعبانیه و ایام الله دهه مبارک فجر و تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲بهمن اظهار کرد؛  حضور پرشور مردم ایران در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن بار دیگر نشان داد که مردم ایران اسلامی خصوصا مردم استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج، استقبال بسیار باشکوهی از جشن ملی داشته اند و نشان دادند که انقلاب اسلامی یک انقلاب مردمی است و مردم بر اساس  منویات مقام معظم رهبری همیشه در صحنه خواهند بود. که علیرغم همه تبلیغات و مخالفت ها و تحریکات، مردم به این مسائل توجهی نکردند و حضور پررنگی در این روز ملی داشتند.

رئیس دانشگاه یاسوج در ادامه با تقدیر از حضور مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه یاسوج گفت: بورسیه صنعتی را بنیاد نخبگان و دانشگاه و استانداری یزد شروع کردند و باعث شد که داستان بورسیه دانشجویی داخل مجددا بر روی زبان‌ها بیافتد و بحث آن گسترده‌تر شد و الحمدالله سازمان دانشجویان و اداره کل بورس به این موضوع ورود کردند و به جاهای خوبی رسیده ایم.
 

نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ