rahbari
آرشیو خبر

اخبار و اطلاعیه ها

1402/11/14
دکتر مسعودی در نشست معاونان دانشجویی:

هدف از راه اندازی سبد جامع بورس پاسخگویی به نیازها و مسائل اصلی کشور است

مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان گفت: هدف از راه اندازی سبد جامع بورس پاسخگویی به نیازها و مسائل اصلی کشور است.

هدف از راه اندازی سبد جامع بورس پاسخگویی به نیازها و مسائل اصلی کشور است
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، دومین روز از هفتادو سومین نشست معاونان دانشجویی کشور برگزار شد.

در این مراسم دکتر محمد محمدی مسعودی مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان در ابتدا در خصوص سبد جامع بورس‌های دانشجویی گفت: در راستای منافع و نیاز کشور‌ انواع بورس با عنوان "دانش، بنگاه‌های اقتصادی، مشاغل، وطن، کوتاه مدت خارج و داخل کشور، سرآمدان، ابرار، فنی و مهندسی، علوم انسانی، سلامت، علوم پایه، هنر، سال آخر و سایر دستگاه ها " طراحی شده است.

وی هدف از راه اندازی سبد جامع بورس را پاسخگویی به نیازها و مسائل اصلی کشور عنوان کرد و افزود: بخشی از این بورس ها نیازهای هیات علمی ما را در حوزه‌هایی که نیاز داریم  تامین می کند.

دکترمسعودی در خصوص بورس‌های هیأت علمی افزود: بورس‌های خارج از کشور برای تأمین هیأت علمی صرفاً به رشته‌ها و موضوعات مورد نیاز کشور از جمله هنر، علوم دریایی، بین رشته‌ای و نوظهور تعلق می‌گیرد که در قالب دوره کامل دکترا، سال آخر دانشجویان دکترا و دوره پسا دکتری می باشد و بعد از اتمام این دوره در ایران عضو هیأت علمی می شوند.

دکتر مسعودی ضمن تشریح مابقی بورس های دانشجویی خاطر نشان کرد: از  مزیت‌های بورس‌ صنعت و مشاغل این است که دانشجویان برای کسب مهارت های لازم می‌توانند واحد کار آموزی خود را در مراکز صنعتی بورس کننده بگذرانند و یک روز در هفته را نیز در همان شرکت صنعتی مشغول به ‌کار شوند و دروس اختیاری را بر اساس نظر شرکت انتخاب کنند. خبرگان صنعت نیز می توانند با هماهنگی دانشگاه به عنوان مدرس مدعو  دعوت شوند.

نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ